Drukuj
Odsłony: 872
II ZLOT MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH W WIELOWSI

W dniach 26-28 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Wielowsi spotkało się 60 mediatorów rówieśniczych z terenu Wielkopolski. Wśród nich byli uczniowie mediatorzy z naszej szkoły oraz szkół sąsiednich Pudliszek i Starej Krobi pod opieką dorosłych mediatorów Dariusza Kreczmera i Katarzyny Górkowskiej.
Szkoły Podstawowe Gminy Krobia reprezentowali uczniowie:  

 
Maria Rozwalka             kl. VIII a          SP Krobia
Angelika   Bartz              kl. VIII a          SP Krobia
Kacper Ratajczak           kl. VIII c          SP Krobia
Aleksandra Czwojda      kl.VIII c           SP Krobia
Amelia Chuda                kl. III B G         SP Krobia
Sara Kreczmer               kl. III B G         SP Krobia
Weronika Majewska       kl. III B G         SP Krobia
Sandra Bzdęga              kl. III C G         SP Krobia
Julia Biernat                   kl. VIII              SP Stara Krobia
Oliwia Bąk                      kl. VIII              SP Stara Krobia
Dominika Celka              kl. VII a            SP Pudliszki
Maria Adamczak            kl. VII a             SP Pudliszki
Kacper Zaremba            kl. III B G          SP Pudliszki

 
Podczas zlotu młodzież miała okazję do wymiany doświadczeń mediacyjnych, wspólnych rozmów i nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami, a także młodszymi i starszymi kolegami i koleżankami z innych szkół między innymi: Wielowsi, Rososzyc, Masanowa, Ostrowa  Wlkp., Kalisza oraz Poznania. Wśród uczestników gospodarzy i gości  panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera. Pierwszego dnia poszczególne grupy mediatorów przygotowały artystyczne prezentacje zawierające informacje o swoich szkołach , miejscowości, którym towarzyszyły śpiew, taniec oraz poczucie humoru. Dużo czasu młodzież spędziła w tutejszej sali sportowej uczestnicząc w zajęciach integracyjnych, sportowych, których inicjatorkami i realizatorkami były panie ze Szkoły Podstawowej W Wielowsi Mirosława Kmiecik i Katarzyna Telega. Pyszne posiłki dla naszych podopiecznych przygotowali Państwo Mikołajczykowie z Kaliskiej Spółdzielni „Imbir”, a panie kucharki z miejscowej szkoły oraz pan woźny zadbali o estetykę konsumpcji oraz ład i porządek w szkole. Jesteśmy wdzięczni pedagogom i młodzieży  z Wielowsi za zaproszenie, gościnność oraz ciepłe przyjęcie. Dziękujemy także władzom samorządowym Miasta i Gminy Krobia za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Najlepszym wyrazem wdzięczności są opinie uczniów mediatorów na temat zlotu, którymi podzielili się z opiekunami (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty).
„Zlot odbył się w Wielowsi. Przybyło 61 uczniów z różnych szkół z całej Wielkopolski. Uczniowie pracowali aktywnie i bardzo długo. W pierwszy dzień uczniowie tryskali energią. Intensywnie uprawiali sporty. Drugi dzień był mniej energiczny, ale polegał na integracji międzygrupowej. Opiekunowie, zarazem nasi wykładowcy darzyli nas wielkim zaufaniem. Panie kucharki dołożyły wszelkich starań, aby to, co było nam podane do jedzenia było smaczne. Wszyscy uczestnicy zlotu darzyli siebie nawzajem przyjaźnią, zrozumieniem, pomocą. Zabawy zorganizowane na tym spotkaniu były rozmaite i uczyły nas pracy w grupie. Z całego serca, my mediatorzy i kandydaci na mediatorów chcemy podziękować za troskę, trud, wysiłek i przeprosić za nieprzespane noce i wszelkie złe uczynki, was, drodzy opiekunowie.” (Kacper, Wiktoria, Jakub, Kaspi) 
„Mieszkamy w Wielkopolsce i jesteśmy mediatorami rówieśniczymi. W dniach 26-28 października odbył się II zlot mediatorów z Wielkopolski w Wielowsi. Poznaliśmy tutaj dużo wspaniałych oraz pełnych dystansu do siebie ludzi. Są to osoby, które pomogą w każdej sytuacji. Przyjechaliśmy tutaj, ponieważ chcieliśmy zintegrować się z innymi mediatorami. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć. Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Rozstaniom na pewno będą towarzyszyć łzy oraz myśl, że spotkamy się dopiero za zakiś czas. Mamy nadzieję, że będą następne zloty lub akademie. Oczywiście, z mediatorami z całej Polski.” (Maria, Martyna, Wiktor, Bartek)                                                                                     „Jest bardzo fajnie. Są tu mili, zabawni ludzie. Mogliśmy nawiązać nowe znajomości. Mieliśmy możliwość spotkania ze starymi przyjaciółmi z poprzednich zlotów i obozów. Fajnie, że cisza nocna nie zaczyna się od 22.00. Mogliśmy spróbować swoich sił we wspinaczce. 
Ci, co chcieli, grali w piłkę nożną lub w siatkówkę. Śniadanie było o 9, co wielu osobom pomogło ogarnąć się. Mieliśmy możliwość integracji poprzez różne gry i zabawy. Ogólnie bardzo nam się podoba i chcielibyśmy więcej takich obozów i zlotów” (Marta, Oliwia, Ada, Wojtek)
„Zlot bardzo nam się podoba. Poznaliśmy wiele nowych twarzy. Na tym zlocie mogliśmy zobaczyć dawnych znajomych z akademii w Gdańsku. Jest świetna atmosfera i każdy chodzi z uśmiechem na twarzy. Mamy tyle rzeczy do obgadania i integrowania się, że chodzimy dość późno spać. Podziwiamy naszych opiekunów, że z nami wytrzymują. Fajnie, że mogliśmy skorzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz akcesoriów sportowych. Oczywiście, jak na każdym zlocie była odtańczona belgijka. Mamy nadzieję, że takich świetnych 
i interesujących zlotów będzie więcej…”
„Zlot mediatorów rówieśniczych pozwala nam na poznanie nowych znajomości oraz umożliwia nam bliższy kontakt z poznanymi wcześniej przyjaciółmi. Możemy również nauczyć się gier i zabaw, a przede wszystkim integracji. Nasi opiekunowie zapewniają nam miło spędzony czas. Jednak uważamy, że gra w „Koc” mogła trwać trochę krócej. Poza tym nic byśmy nie zmieniali. Spotkania mogłyby być częściej, ponieważ są wyjątkowe 
i niepowtarzalne. Cieszymy się, że możemy brać w tym udział… ( Angelika, Julka, Sara, Piotrek)                         
„Przyjemna atmosfera, dużo ciekawych osób. Interesujące zabawy i dużo uśmiechów. Fajni i opiekuńczy opiekunowie. Zawieranie nowych znajomości. Rozwijamy się mediacyjnie i sportowo. Wiele miejsca do zabawy i budowania nowych relacji. Mamy dużo swobody. Wszyscy są dla siebie mili i wyrozumiali. Możemy polegać na opiekunach w trudnych sytuacjach. Każdy z nas jest pozytywnie nastawiony do zlotu. Wydłużylibyśmy czas zlotu” (Dominika, Daria, Tomek, Maks)
„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zlotu mediatorów, który odbył się w Wielowsi, ponieważ:
− poznaliśmy wielu nowych ludzi,
− nauczyliśmy się dużo ciekawych rzeczy,
− atmosfera jest fantastyczna,
− mogliśmy rozwijać nasze umiejętności i zainteresowania,
− nauczyciele są bardzo mili,
− poznaliśmy wiele ciekawych zabaw integrujących grupę,
− mogłoby być dłużej.” (Kasia, Weronika, Mikołaj, Amelia)
„Naszym zdaniem ten zlot był bardzo klimatyczny i dużo nas nauczył. Dzięki niemu wiemy, jak pracować w grupie oraz staliśmy się otwarci na nowe znajomości. Zdobyliśmy te umiejętności dzięki wspaniałym opiekunom, którzy przygotowują dla nas ciekawe i kreatywne zabawy. W trakcie takich zlotów możemy być sobą oraz wyrażać własne zdanie, ponieważ jesteśmy jedną WIELKĄ rodziną, którą połączyła mediacja. Mediacyjne spotkania są również źródłem kontaktu między nami a przyjaciółmi, pomimo odległości. Te wyjazdy odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę, ponieważ poznajemy siebie. Chciałybyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom, które poświęciły swój czas na realizację spotkania. Również dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Prosimy, aby zloty odbywały się częściej.”
(Amelia, Aleksandra, Kinga, Jagoda)