Ogólnopolska akcja Polska Biega
Bieg Jesieni – Krobia 23.10.2011 r.
Miej Zdrowie w Sercu
 
          
  Najpierw złożyliśmy kwiaty pod tablicą rozstrzelanych, potem pobiegliśmy z rynku  do Karca, aby tam o godz. 15.00 rozpocząć sportowe spotkanie w ramach „Biegu Jesieni” pod hasłem „Miej Zdrowie w Sercu”. Na leśnej polanie byli wszyscy sympatycy krobskiego biegania: grupa wojskowa na motorach, rowerzyści ze stowarzyszenia „Na Szlaku”, piłkarze z Pudliszek, przedstawiciele nordic walking z Krobi i Ponieca,  rodzice z dziećmi, mieszkańcy gminy Krobia i nie tylko.

           Piękną jesienną trasę długości 3,5 km pokonało około 680 biegaczy w tym 30. kobiet w ramach konkurencji Nordic Walking Dama Jesieni. Do przyszłej jesieni tytuł ten będzie nosić pani Domicela Skrzypalik z Krobi. Przyjazna słoneczna pogoda ułatwiła pokonanie dystansu, a na mecie każdy otrzymał drobne prezenty – jabłko, jogurt, los, ulotkę „Siła odruchu”. Pierwszy na mecie Wojtkek Wenderski na przebiegnięcie potrzebował  niespełna 13 minut, inni trochę więcej. Jednak nie to było najważniejsze. Każdy mógł pokonać trasę w dowolnym, dostosowanym do własnych możliwości czasie. Po wysiłku fizycznym organizatorzy częstowali grochówką, plackiem, herbatą i kawą. Ponadto chętni mogli  sprawdzić poziom sprawności fizycznej za pomocą Indeksu Sprawności Fizycznej, badając takie cechy motoryczne, jak: gibkość, skoczność, szybkość i siłę mięśni brzucha. Podczas naszego święta aktywnego stylu życia zaprezentowały się również Patrycja i Wiktoria w scence gwarowej: Żryj bez pół i harej jak wół”. Wybraliśmy też najmłodszego uczestnika, którą została Rozalia Jankowska (ur. 13.06.2011 r.) oraz seniora imprezy pana Mieczysława Przybyła (rocznik 1932). Wszystko zakończyliśmy losowaniem atrakcyjnych i różnorodnych  nagród.  
          Biegaczom, kibicom na trasie, wolontariuszom, przyjaciołom i sponsorom, policji 
i strażakom – wszystkim bez wyjątku w imieniu Stowarzyszenia Ziemia Krobska, Gminy Krobia oraz ZSPiG Krobia – serdecznie dziękujemy.