Ogólnopolska akcja Polska Biega
Bieg Jesieni 2012
Krobia, 23 września 2012 r.
Aktywność fizyczna to podstawa
 
            Bieg Jesieni 2012 przeszedł już do historii: 702. biegaczy ukończyło trasę, 21 kobiet wystartowało w konkurencji nordic walking o tytuł „Dama Jesieni 2012” (1. miejsce – Monika Iwanów, 2. miejsce – Aleksandra Pawlak,, 3. miejsce – Joanna Iwanów, wszystkie panie          z Wrocławia , 15 sportowców biegło z Krobi do Karca (ok. 7 km), piękna słoneczna pogoda, mnóstwo nagród i wspaniała atmosfera.

Oto skrót wydarzeń z niedzielnego popołudnia        w Karcu. Społeczeństwo gminy Krobia, w tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, potwierdziło swoją aktywność fizyczną. Wszyscy chętnie i z nieukrywaną satysfakcją przybyli aktywnie spędzić czas wolny. Gratulacje dla wszystkich biegaczy! Oprócz głównego biegu organizatorzy przygotowali również stanowisko sprawnościowe, na którym można było przetestować szybkość ruchów ręki, wytrzymałość  i zwinność. Chętnych nie brakowało. Niezwykle interesujące okazało się także miejsce postoju naszego super kolarza pana Jarosława Janowskiego z Pudliszek. Zaprezentował on swój sprzęt kolarski wraz z  ergotrenażerem. Każdy mógł spróbować jazdy  i „wykręcić” jak najwyższe obciążenie w Wattach. Pan Jarek w międzyczasie opowiadał o kolarstwie oraz demonstrował swój medal, który otrzymał za ukończenie maratonu kolarskiego Bałtyk – Bieszczady. Przejechał w ciągu 56. godzin dystans 1008 km ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. Jarosław Janowski to sportowiec, który rozpoczynał od popularnego „zera”, a swoim zapałem, wytrwałością, charakterem, pracowitością osiągnął tak wiele. Gratulujemy i jesteśmy dumni z mieszkańca naszej Gminy.
            Stowarzyszenie Ziemia Krobska, Gmina Krobia, Nadleśnictwo Piaski, Powiat Gostyń     i ZSPiG Krobia, to organizatorzy „Biegu Jesieni 2012. Obok nich są jeszcze wolontariusze, sponsorzy, policjanci, strażacy, gospodarze leśnej polany w Karcu, motocykliści i rowerzyści    z towarzystwa „Na szlaku”.  To jest grupa ludzi, którzy decydują o powodzeniu naszej rekreacyjno – sportowej imprezy.
Wszystkim serdecznie  dziękujemy!