Sportowa Gmina Krobia 2012

Sport i rekreacja ruchowa, to  doskonały sposób zagospodarowania czasu wolnego od nauki. Gmina Krobia oraz nauczyciele wychowania fizycznego, we wrześniu i październiku zorganizowali  zawody sportowe dla uczniów szkół z Krobi, Pudliszek i Starej  Krobi.

Sportowe popołudnia w ramach „Sportowej Gminy Krobia” jako pierwsi zainaugurowali najmłodsi – Żaki - z klas 1. i 2.  To oni tak licznie przybyli wraz     z rodzicami na boisko Orlik 24 września. Później, bo 27 września autorami wielu emocji sportowych byli uczniowie z klas 3. i 4. szkoły podstawowej (kategoria Orlik).  Pierwszy dzień  października rozpoczął się od międzyszkolnej rywalizacji grupy wiekowej Młodzik reprezentowanej przez chłopców
i dziewczynki z klas 5. i 6. Wreszcie  3. października na boiskach jako Juniorzy pojawili się sportowcy pierwszych i drugich klas gimnazjalnych. Cztery aktywne popołudnia zebrały ogółem 320. przedstawicieli gminnych szkół.  Podczas jesiennej edycji „Sportowej Gminy Krobia” chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczęta w ringo. Wszystkie mecze pokazały ogromną chęć rywalizowania w grupach rówieśniczych. Każda drużyna chciała wygrać i to było widać na boisku.  W trakcie rozgrywek były okrzyki radości i zadowolenia. Byli tacy, którzy cieszyli się z wygranej, ale byli również i przegrani. To jest nieodłączne w sporcie. Jednak podczas tych zawodów nie wynik był najważniejszy. Uczniowie  aktywnie spędzili  czas wolny. Każdy z nich otrzymał nagrodę indywidualną – koszulkę, w której reprezentował swoją szkołę.  Przynależność do określonej drużyny nie przeszkadzała w przestrzeganiu zasad czystej sportowej rywalizacji. Mecze, podczas których było wiele emocji, kończyły się wspólnym podziękowaniem za grę.  Każde zawody kończyły się ogłoszeniem wyników  oraz wręczeniem dyplomów przez burmistrza Krobi p. S. Czwojdę i dyrektorów szkół.
Wrześniowa i październikowa „Sportowa Gmina Krobia” dała dzieciom i młodzieży wiele satysfakcji i zadowolenia. Sport łączy, sport jest piękny, sport daje radość. Kiedy młodzi sportowcy zakładali ufundowane przez Gminę Krobia koszulki już pojawiał się entuzjazm. Kiedy zmęczeni po zaciętych meczach, popijali herbatę i zajadali drożdżówki, uśmiechali się. Tak zaczynają wybitni sportowcy – od „małych”  szkolnych zawodów sportowych.
Wszyscy sportowcy dziękują Gminie Krobia za ufundowanie nagród i organizację zawodów
w ramach „Sportowej Gminy Krobia”.