Prawidłowe odżywianie się młodego piłkarza.

Młodzi chłopcy chcą grać jak Messi czy Ronaldo, dlatego dużo trenują i grają wiele meczów. Często jednak zapominają o tak ważnej sprawie jak odżywianie. Klub piłkarski Ardi Krobianka Krobia, współpracując z Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Uzależnień oraz Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi zorganizował spotkania z dietetykiem.
W dniach 11, 18 i 25 października 2012 r. grupy piłkarzy wraz z rodzicami uczestniczyły w rozmowach o jedzeniu. Pan Piotr Kaźmierczak, dietetyk pracujący w poradni gostyńskiej, ciekawie i zrozumiale opowiadał Żakom, Orlikom i Młodzikom krobskiego klubu jak należy się prawidłowo odżywiać. Zwracał także uwagę na problem nawadniania organizmu czyli  dostarczania w odpowiednim czasie dobrych  płynów. Młody piłkarz wylewa mnóstwo kropli potu. Powinien więc dbać o swój rozwój sportowy również, a może przede wszystkim, poprzez doskonałe jakościowo posiłki każdego dnia. Pan Piotr zachęcał i przekonywał rodziców oraz piłkarzy do stopniowej i rozumnej zmiany sposobu odżywiania. Podkreślał, że dobre jedzenie, porcje potrzebnych witamin zawartych w pokarmie, prawidłowe spożywanie płynów, odrzucenie tzw. „pokarmów śmieciowych” oraz aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie organizmu nie tylko młodego piłkarza.
Klub Ardi Krobianka Krobia dziękuje Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Uzależnień oraz Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi za pomoc w organizacji spotkań z dietetykiem