Liga międzyklasowa 2013/2014
Nieważne kto wygra -  będziemy razem bawić się

Dnia 13 listopada 2013 r. od godz. 16.00 do 19.00 w dużej sali gimnastycznej odbył się drugi turniej w ramach „Ligi międzyklasowej”. Uczestnikami byli sportowcy  z klas 5a, 5b i 5c, którzy prawie w pełnych składach osobowych zaprezentowali się podczas zabaw i gier drużynowych.
Należą im się słowa pochwały za zorganizowanie się i wystąpienie w jednakowych kolorach: kl. 5a – niebieski, kl. 5b – biały, kl. 5c – czarny. Przez trzy godziny byliśmy świadkami wielu emocji sportowych. Wszystko rozpoczęło się od meczów systemem „każdy z każdym” w rzucankę siatkarską. Potem przyszedł czas na konkurencje, wymagające więcej skupienia i dokładności. Uczniowie zaliczyli następujące zabawy: Rzut  ringiem do celu, Sadzenie ziemniaków, Piłka do kapitana, Bieg kelnerów i Sztafeta pisana.  Po tej dużej dawce aktywności fizycznej, nauczycielki wych. fizycznego przeczytały każdej klasie krótki tekst o zasadach zdrowego stylu życia. Następnie całe zespoły klasowe odpowiadały pisemnie na zestaw pytań. Okazało się, że wszyscy dobrze zapamiętali podstawowe informacje i bezbłędnie zaliczyli test. Druga część turnieju upłynęła  w atmosferze sportowej rywalizacji podczas gry w dwa ognie również systemem „każdy z każdym”.  Po niezwykle „żywych” grach, uczniowie bawili się w zbieranie różnych przyborów na czas. Bardzo szybko upłynął czas przeznaczony na turniej. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcia klasowe, klasy otrzymały  dyplomy oraz jabłka I wodę niegazowaną. Dziękujemy wszystkim uczniom za bardzo aktywny  udział. Nagrody na turniej w ramach „Ligi międzyklasowej” ufundowali rodzice. Dziękujemy im serdecznie. W następnym tygodniu, tj. 20 listopada, odbędzie się turniej klas 6. Zapraszamy.