Drukuj
Odsłony: 953
 
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
 
     Grupa zawodniczek reprezentująca naszą gminę i powiat - mistrzynie województwa wielkopolskiego awansowały do Wielkiego Ogólnopolskiego Finału. Zespół przebywał w stolicy w dniach 29.04-02.05.2015 roku. Niesamowite cztery dni niestety już za dziewczynami. Reprezentacja dziewczyn z Krobi wzięła udział w XV finale turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Poza emocjami piłkarskimi na piłkarki czekało wiele innych atrakcji.
     Podczas oficjalnej inauguracji, ceremonii otwarcia na Placu Defilad w Warszawie, Zbigniew Boniek wylosował poszczególne zespoły w grupie. Z naszą ekipą w grupie znalazły się zespoły z województwa mazowieckiego, małopolskiego i pomorskiego. Patronat honorowy nad turniejem sprawowała Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Gali otwarcia towarzyszył koncert Rafała Brzozowskiego. W czwartek od godziny  14:00 rozpoczęły się rozgrywki grupowe w kategorii U-10 i U-12 na boiskach bocznych Legii Warszawa oraz Agrykoli.

        W fazie grupowej dziewczęta zajęły 3 miejsce co pozwoliło grać im o godne miejsce w finale B. Szanse wykorzystały w stu procentach pokonując zespoły z zachodniopomorskiego 4:0, świętokrzyskiego 7:1 i śląskiego 2:0. Pozwoliło to być dziewczętom w tym dniu najlepszymi i zająć 1 miejsce w finale B. Dziewczęta zajęły ostatecznie 9 miejsce. Warto dodać, iż przegrały podczas całego finału tylko 2 mecze -  mecze w grupie, z zespołami z małopolski i mazowieckiego, które były finalistami i zajęły I i II miejsce na murawie największego i najpiękniejszego stadionu w Polsce. Nasze reprezentantki zasłużenie wywalczyły IX miejsce na szesnaście drużyn reprezentujących najlepsze zespoły w Polsce, z poszczególnych województw. W drugim dniu sportowych rozgrywek drużyna zwiedzała stadion Legii, oprócz spaceru po koronie stadionu, zapoznała się z szatniami zawodników, lożą VIP.
       Jednak największym przeżyciem dla piłkarek był udział w wielkim finale na Stadionie Narodowym o Puchar Polski, gdzie w bezpośrednim boju walczyły dwie najlepsze drużyny w Polsce Lech Poznań kontra Legia Warszawa.
W przerwach pomiędzy meczami finałowymi turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Stadionie Narodowym wystąpiły takie gwiazdy jak: Margaret, Grzegorz Hyży oraz skrzypek Tomasz Dolski.
Myślę, że dla dziewczyn była to fantastyczna przygoda w jakże, magicznym miejscu. Spełniły się marzenia "Małych sportowców" na wielkiej, sportowej arenie. Dziewczyny obcowały z gwiazdami futbolu, telewizji, dziennikarzami, działaczami sportowymi.
Opiekunami drużyn byli: Patrycja Kapała i Sławomir Gembiak, którzy we własnym
i zawodników imieniu pragną bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i udzieloną pomoc sponsorom, trenerom - Damianowi Kabale, Łukaszowi Dudzie, a w szczególności RODZICOM, którzy byli najwierniejszymi kibicami swoich pociech. Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzmy spełniania sportowych marzeń. Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" myślę, że nie tylko spełnił  piłkarskie marzenia dzieci ale może odkrył przyszłe talenty? Z pewnością był dla wielu dziewczyn znakomitym początkiem piłkarskiej kariery. 
 
Skład zespołu:
1.     Zuzanna Chuda                                
2.     Martyna Talarczak                          
3.     Antonina Tajbel                               
4.     Zofia Kubiak                                      
5.     Daria Glura                                        
6.     Kornelia Kaczmarek                        
7.     Julia Cichosz                                      
8.     Weronika Szlachetka                     
9.     Zuzanna Sojka - bramkarz                                             
10.   Taciak Inga                                     
11.   Drożak Julia                                               
12.   Leśniak Joanna                        
 
Opiekunowie drużyny:
Patrycja Kapała
Sławomir Gembiak