Mistrzostwo województwa wielkopolskiego w kategorii U-10
należy po raz drugi do nas!
 
             Dwie drużyny dziewczyn fundacji KA 4 resPect wzięły udział w finale wojewódzkim XVI turnieju  „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”, który odbył się w Grodzisku Wlkp.
W poniedziałek 21 marca 2016 roku na boiska wybiegły zawodniczki z kategorii U 12 (rocznik 2004, 2005 nasza drużyna zaprezentowała się w składzie: jedna zawodniczka 2004, pozostałe rocznik 2005 – nadmienić należy, że byłyśmy jednym z najmłodszych zespołów turnieju). Nie miało to jednak większego znaczenia w eliminacjach grupowych, które przeszłyśmy jak burza zdobywając 29 bramek tracąc tylko jedną. W ćwierćfinale trafiamy na drużynę grającą równie dobrą piłkę, szybko okazuje się, że piłkarsko jesteśmy lepszym zespołem, niestety przegrywamy z siłowym stylem gry starszych rywalek.
Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na treningach i pozwoli doskonalić formę oraz umiejętności, które i tak są na bardzo wysokim poziomie. Wyjazd zaliczamy na plus, pokazaliśmy się z super strony w każdym meczu, każda z zawodniczek na murawie zostawiła ogromne pokłady sił i energii, co tylko utwierdza w przekonaniu, że ….. warto, należy, trzeba ….. wspierać nasze młode talenty.

We wtorek 22 marca do Grodziska Wlkp. udały się dziewczyny z kategorii U10 (rocznika 2006-2007). W grupie mecze również nie stwarzają naszym zawodniczkom problemu, gdzie strzelamy 28 goli. Przechodząc do półfinału mierzymy się z drużyną AGRO Kluczewo, gdzie wygrywamy 5:0. W samym finale spotykamy się z SP 8 KROTOSZYN, tracimy pierwszego gola w turnieju …..  walczymy jednak do końca, odrabiamy straty i ….   końcowy rezultat to 3:1 dla zawodniczek KA4 resPect smiley
Najlepszym strzelcem turnieju została Zosia Kubiak, najlepsza zawodniczka turnieju to również dziewczyna z naszej fundacji - Zosia Wojciechowska.
Wygrywając finał w Grodzisku, wywalczyłyśmy awans do wielkiego, ogólnopolskiego finału, który na początku maja odbędzie się w Warszawie. Warto wspomnieć, że nasze zawodniczki, co prawda w nieco innym składzie, po raz drugi wywalczyły MISTRZOSTWO WOJEWÓDZKIE w tej kategorii. Wśród dziewczyn, które wywalczyły mistrzostwo rok wcześniej są zawodniczki z rocznika 2004,2005.
                 Cieszymy się, że nasi zawodnicy mogą brać udział w tak prestiżowych imprezach, jest to niesamowita przygoda, która mamy nadzieję będzie trwać .….  Oczywiście nic nie przyszło samo, systematyczne treningi, ciężka praca - przynoszą efekty, widać to po grze naszych drużyn, jak i po indywidualnych postępach zawodników. Równie ważna jest atmosfera panująca w szatni, na boisku czy też na spotkaniach.
 Jednak nic nie osiągnęlibyśmy, gdyby nie zaangażowanie, wręcz chorobliwa chęć gry dziewczyn, które czerpią ogromną radość z przebywania na boisku.

 
WYNIKI U-10
Grupowe
KA 4 resPect – NSP Łuszczanów 12:0
KA 4 resPect – SP 1 Grodzisk Wlkp 8:0
KA 4 resPect – SP Lipice 9:0
Półfinał
AGRO Kluczewo – KA 4 resPect 0:5
Finał
SP 8 Krotoszyn – KA 4 resPect 1:3